EÜS Põhjala vilistlasele piiskop Platonile pühendatud konverents

16. jaanuaril 2018 toimub Rahvusraamatukogu suures saalis konverents, mis on pühendatud saja aasta möödumisele esimese eesti soost apostlik-õigeusu piiskopi ja EÜS Põhjala vilistlase Platoni (Paul Kulbuschi) ametissepühitsemisest ja 99 aasta möödumisele tema märtrisurmast. Konverentsi peaesinejaks on ajaloodoktor Mart Laar. Esimese eesti soost apostlik-õigeusu piiskopina oli Platonil noil murrangulistel aegadel oluline roll Eesti õigeusukogukonna kindlustajana ja… Loe edasi »

Tallinna koondise sügissemestri külalisõhtud

Praegune või endine tudeng, tule liitu Eesti Üliõpilaste Seltsiga Põhjala! Saa osa tõelisest tudengielust, omanda eluks vajalikke oskuseid, laienda tutvusringkonda ja avarda silmaringi väljaspool oma eriala! Liikmetele toimuvad iganädalaselt erinevad üritused – ägedad peod, põnevad matkad, filmiõhtud, harivad ettekanded, mälumängud ja spordiüritused. Liitumiseks külasta meie külalisüritusi. Kui üksi ei julge, siis võta sõber kaasa! Kõik… Loe edasi »

Vilistlaspäev ehk Tallinn pisaraid ei usu

Äratuskell heliseb kell 6.20. Tartus. Rõõmsalt tõusen voodist, võimlen, keedan piimaga putru. Olen piiritult õnnelik, et on selline kaunis kevadhommik. Valetasin eelmistes lausetes, brutaalselt, aga igatahes jõuan kuidagi autosse ja kell 7.06 olen Põhjala Tartu korteri lähedal parklas ning helistan ksv! Kärdile. Ta võtab toru ja mõmiseb, et hakkab liikuma. Kohustused. Ei ole kerge olla… Loe edasi »

Klubiõhtu „Donald Trump“

30. märtsil käis EÜS Põhjala Tallinna koondises rääkimas endine ERRi USA korrespondent Lauri Tankler intrigeerival ja aktuaalselt teemal „Donald Trump“. Et istuma mahtuda, oli vaja lisatoole ridade vahele paigutada. Vaatamata sellele, et nii palju inimesi kuulama oli tulnud, suutis Tankler publikut kaasata vestlusesse ja juhtis kogu aeg arutelu käiku. Karismaatilise isiksusena oskas ta hästi ja… Loe edasi »

EÜS Põhjala tähistas Eesti Vabariigi 99. aastapäeva

24. veebruaril sai Eesti Vabariik 99-aastaseks. Seda suursündmust peeti meeles ka Põhjala Tallinna koondises, kus tähistamine sai alguse 23. veebruaril toimunud koosviibimisega. Pakuti suupisteid, lauldi, tõsteti tooste ja veedeti aega meeldivas seltskonnas. Järgmisel päeva varahommikul heisati Eesti Vabariigi hümni saatel lipp Pika Hermani torni. Selleks puhuks oli Kuberneri aias kohal ka EÜS Põhjala. Kui lipp heisatud, Eesti Meestelaulu… Loe edasi »

Tallinna koondise kevadsemestri külalisõhtud

Praegune või endine tudeng, tule liitu Eesti Üliõpilaste Seltsiga Põhjala!  Saa osa tõelisest üliõpilaselust! Arenda enda sotsiaalseid oskuseid! Laienda tutvusringkonda! Avarda silmaringi väljaspool oma eriala! Liitumiseks külasta meie kevadisi külalisüritusi. Kui üksi ei julge, siis võta sõber kaasa! N, 09.02 19.00 Mängude viievõistlus Põhjala Tallinnas Vabaduse väljaku trollipeatuse kõrval Estonia pst 17 asuva hubase korteri ja toredate… Loe edasi »

Tartu koondise kevadsemestri külalisõhtud

Kas tudengielu kipub üksluiseks? Päevad koosnevad vaid ühest loengust teise järel, sekka mõni seminar? Liigud vaid ühiselamu ja õppehoone vahel? Põneva seltskonna ja silmaringi avardavad ettevõtmised leiad meie juurest. EÜS Põhjala Tartu koondis ootab kõiki organiseerumata tudengeid külla oma õdusasse seltsikorterisse (Jakobi 23). Külalisõhtud toimuvad 2. ja 9. märtsil algusega kell 19.15. Mõlemal neljapäeval, enne… Loe edasi »

Avalik arutelufoorum “Tänapäeva pandeemiad – ohud ja õppetunnid”

Olete oodatud EÜS Põhjala korraldatavale arutelufoorumile “Tänapäeva pandeemiad – ohud ja õppetunnid” 17. septembril 2016 kell 17.15 Tartus (Lossi 36-231, Juhan Peegli nimeline auditoorium). Üritus on avatud kõigile. Viimastel aegadel on meedias üha enam tähelepanu pööratud pandeemiatele ning nende vastu võitlemisele. Mitmel pool on esinenud suuri haiguspuhanguid ja lisaks on mõned minevikku arvatud haigused taas… Loe edasi »

Tartu koondise sügissemestri külalisõhtud

Seminari järel loeng, loengu järel seminar, lisaks ka seminari ettevalmistav seminar? Näed ainult kursusekaaslasi ja enda õppehoonet? Kui tudengielu kipub üksluiseks, siis põneva seltskonna ja silmaringi avardavad ettevõtmised leiad meie juurest. EÜS Põhjala Tartu koondis ootab kõiki organiseerumata tudengeid külla oma õdusasse seltsikorterisse (Jakobi 23). Külalisõhtud toimuvad 22. ja 27. septembril ning 6. oktoobril algusega… Loe edasi »

põhjadraama-XVII-tsirkus-sinus-eneses

Põhjadraama XVII – Tsirkus sinus eneses

Valmistu kogema uskumatuid trikke, ennenägematuid jõu- ja ilunumbreid ning hämmastavat näitekunsti, sest selleaastane Põhjadraama on üdini läbi põimunud tsirkusega. Tule veeda õhtu täis maagiat, tantsu ja elavat muusikat. Eelkõige on rõhk siiski traditsioonilisel mõõduvõtmisel näitekunstis. Õhtu lõpuks selgitame välja tudengiorganisatsioonide kõige meisterlikumad näitlejad ja parimad etteasted. XVII Põhjadraama alapealkirjaga “Tsirkus sinus eneses” toimub juba 19…. Loe edasi »