EÜS Põhjala tähistas Eesti Vabariigi 99. aastapäeva

  1. 24. veebruaril sai Eesti Vabariik 99-aastaseks. Seda suursündmust peeti meeles ka Põhjala Tallinna koondises, kus tähistamine sai alguse 23. veebruaril toimunud koosviibimisega. Pakuti suupisteid, lauldi, tõsteti tooste ja veedeti aega meeldivas seltskonnas.

Järgmisel päeva varahommikul heisati Eesti Vabariigi hümni saatel lipp Pika Hermani torni. Selleks puhuks oli Kuberneri aias kohal ka EÜS Põhjala. Kui lipp heisatud, Eesti Meestelaulu Selts ning Politsei- ja Piirivalveorkester mängimise lõpetanud ja kõned kuulatud, järgnes akadeemiliste organisatsioonide rongkäik Toompealt all-linna.

Esmalt koguneti Reaali Poisi juurde, et mälestada Vabadussõjas langenud Tallinna õpetajaid ja õpilasi. Seejärel liiguti edasi Vabadussõja võidusamba juurde, kus taaskord peeti kõnesid ning Vabaduse risti jalamile asetati pärgasid. Rongkäigu viimane peatus oli Stenbocki maja ees, kus peaminister Jüri Ratas akadeemilisi organisatsioone tervitas ning kõigile head Eesti Vabariigi aastapäeva soovis.

Seejärel jätkus tähistamine juba Põhjala enda ruumides, kuhu oli kogunenud ka palju külalisi. Söödi kiluvõileiba, joodi Vana Tallinnat, nauditi seltskonda ning jälgiti Vabaduse väljakul toimunud paraadi. Viimast sai teha nii teleekraani vahendusel kui aknast vaadates. Viimased osalejad lahkusid alles õhtul. Eesti Vabariigi sünnipäev on igale põhjalasele väga oluline püha!

EÜS Põhjala